מה שותים בסגר

חזרנו לשאלה הנצחית בפעם השלישית עם המלצות מעולות בשבילכם!

אם יש משהו שכדאי שתמיד יהיה בבית זה יין טוב, גם כי נחמת השותים (כשהיא במידה כמובן ) היא משהו שקשה לערער עליו וגם כי במירוץ החיים הומיומי הסגר הזה מזמן לנו את היכולות להנות מיין טוב , אדום יבש או יין לבן יבש, ורגע להרהר בו. להקפיד להריח, ללגום בהנאה ולהפוך אותו למשהו עם נפח קצת יותר גדול מהיומיום הרגילה.

אז אילו יינות כדאי לשתות בסגר?

יינות לבנים :

עוד רגע סילבסטר או נובי גוד , או שנה אזרחית חדשה ואיך אומר השיר “נצבע הכל בלבן כאילו לא היה בכלל , נשכח את העבר כאילו לא קרה דבר” אז אולי כדאי להראות ל2020 את הדלת החוצה ופשוט להתחיל בנקי , מדויק ומרענן כמו שיינות לבנים צריכים להיות

שרדונה וולקני : צרפתי בישראל, זן לבן קלאסי שהתיישן במשך 5 חודשים על שמריו בשיטת SUR LIE הצרפתית, פירותי ועשיר. עם טעמים של תפוח עץ ירוק קריספיות כיפיתי, גוף מלא , עושר של טעמים וניחוחות וסיומת ארוכה.

ויונייה וולקני -מכירים את זה שאתם טועמים משהו ואומרים , אין מצב שהיין הזה הוא יבש. אז כזה הוא הויונייה שלנו, שובב וחמקמק יין לבן יבש אבל כל כך עשיר בטעמים ובניחוחות שהופכים אותו לפירותי במיוחד ועשיר. 5 חודשים על שמריו בשיטת SURLIE . אם אתם עוד לא מכירים אותו זה הזמן לגמרי להתנסות .

אלפסי – שרדונה ריזלינג ויונייה– כל הטוב מכל הלבנים שלנו – תהליך ייצור שכלל 8 חודשי התיישנות וככלל 10 חודשים של ייצור. מבציר 2018 זכה בטרה וינו 2020 במדליית זהב ובצניעות רבה אפשר לומר שהוא עושה טוב בלב ופותח לכם צוהר לעולם הלבנים המתיישנים, כאלו שמתאימים לשתייה בשעות הערב על המרפסת, כשהילדים כבר ישנים. וחוץ ממישהו שאוהבים לא צריך שום דבר לידם. הולך מעולה עם הנשיקה של חצות .מארז לבן וחגיגי

אפשר לרכוש את מארז לבן וחגיגי ולהנות מכל הלבנים כולם

יינות אדומים

טוב כאן העסק נהיה הרבה יותר מורכב

אנחנו נמליץ על שלושה כוכבים שונים בשלוש רמות מחיר שונות .

יער אודם אדום : על אף צעירותו יין אדום יבש שמציע לכם שפע טעמים מיוחד במינו . עשוי מענבי נביולו, קברנה סוביניון וסירה. טריו מעניין שמבחינת המחיר נגיש מאוד לכל כיס והוא יין מאוד VFM (מעניק תמורה הולמת למחיר.)

ומבחינת הטעמים מדובר ביין אדום שמביא את הקלילות האיטלקית של הנביולו יחד עם שפע הטעמים שמעניק קברנה הסוביניון והאיזון העדין של הסירה. בלנד אדום בדיוק כמו שבלנד אדום צריך להיות ילך מעולה עם הכל , מבלי לקרוע את הכיס.

מרלו הר אודם– מכירים את זה, שאת בטוחים שכבר אתם יודעים הכל על זן מסוים ואי אפשר להפתיע אתכם , אז זהו שאפשר! מרלו הר אודם הוא כל מה שחשבתם על מרלו רק הפוך, יין עם עושר של ניחוחות וטעמים, עוצמה לצד רכות מלטפת. מאוד לא “מרלו טיפוסי” בהוויה שלו. מהיינות שירגשו את חובבי הזן ויפתיעו את אלו שבטוחים שהם לא אוהבים מרלו . 135 ש”ח ואתם עפים איתו – באחריות.

הר אודם קברנה פרנק: יין למתקדמים, יין אדום יבש עם מלא תעוזה ואופי. כיוון שיש דבר אחד שלא חסר בסגר וזה זמן, אנחנו ממליצים לפתוח את הבקבוק , למזוג כוסית לטעום ולחזור אל הכוס שוב פעם לאחר זמן מה, אתם תהנו מהיכולת לראות את היין ממש נפתח , מתמסר אליכם בכוס ומפתיע בטעמים של פירות יער שחורים וליקריץ . היה 18 חודשים בחביות ומומלץ מאוד לרכוש ישר שניים , אחד לשתות בסגר והשני למקרר היין להנות ממנו כשכבר ייגמר

מארז יין הר אודםמארז שיישית הר אודם

נגישות