3 מקומות לטייל בגולן עם היין שלנו בחול המועד סוכות

בנינו עבורכם מסלול טיול קרוב אלינו שמשלב את כל מה שצריך טבע, נוף, היסטוריה והכי חשוב יין.

צילום: נימרוד כהן | Nimco

הג’ובה הגדולה

אז איפה נתחיל ? קרוב ליקב, בשמורת יער אודם וליתר דיוק בג’ובה הגדולה או בשמה הערבי “ג’ובת אל-כבירה”. הג’ובה היא בור וולקני ענק. שביל מטיילים נגיש ונוח מוביל עד לשפת הג’ובה, הנראית כמו מכתש קטן ועמוק מקושט בסבך עצים ושיחים. קוטרה של הג’ובה  כ-250 מטר ועומקה כ-70 מטר. זה המקום לעצור לפתוח בקבוק מסדרת יער אודם, להתבונן ולהנות מצבעי היער הרבים, לנוח קצת ולחזור לאוטו לקראת הנקודה הבאה עם השביל המתעקל.

מיטבי לכת? אפשר גם לרדת לתחתית הג’ובה ולעלות חזרה. הידעתם ? במרחבי היער פזורות כ-20 ג’ובות (בורות) בקטרים שונים מ-30 מטר ועד 200 מטרים. הבורות נוצרו כנראה כתוצאה מהתפרצות גזים געשיים, מתוך האדמה ללא חומרים נוזלים או מוצקים אלו יצרו בור במישור, ללא שאריות אדמה.

איך מגיעים ?

מכניסים לWAZE הג’ובה הגדולה או ממושב אודם נפנה ימינה אל כביש 978 ואז כ250 מטר אחר כך שמאלה אל חנייה רחבת הידיים של הג’ובה הגדולה.

מאגר בנטל

יאללה ממשיכים ! הנקודה הבאה תהיה מאגר בנטל.

זהו לא רק מקור השקייה מהגדולים בצפון הגולן עבור כרמים ומטעים, הוא גם נקודה יפייפיה ולא שגרתית בגולן. מצד אחד פרות מסתובבות סביבך חופשי מנשנשות עשב וגועות , מצד שני דייגים דגים במאגר, מצד שלישי שמש חמימה של סתיו ומרבד של דשא שרק קורא לך לשבת עליו, הכי שוויץ בישראל!

כאן נפתח בקבוק יין המלצה שלנו אם קריר קחו איתכם יין אדום בלי להתבלבל בכלל ואם חם תתארגנו על רוזה או יין לבן.

שימו לב בחלק מהזמן צינור המים המוביל מים אל המאגר פתוח וניתן לשכשך בו רגליים לעומת זאת הכניסה למאגר עצמו לא מומלצת ואף מסוכנת בשל המשאבות!

איך מגיעים ?

מכניסים לWAZE מאגר בנטל (שימו לב לא תצפית מאגר בנטל. זה מקום אחר ויפייפיה שעליו נדבר בפעם הבאה.) או, שממשיכים עם ההוראות הבאות : מהג’ובה פונים ימינה אל כביש 978 ניסע בערך 3 דקות עד צ. סכך. שם נפנה לכביש 9799 נמשיך עם הדרך כ5 דקות עד צ. גוב געש, ניקח את הפנייה ימינה לכביש 98. לאחר דקותיים, נגיע לפנייה לכיוון מרום גולן בכביש 959. נפנה ולאחר כדקה נחנה את הרכב מצד שמאל של הכביש בזהירות, נעבור רגלית את מעבר הבקר ונגיע לאחת הנקודות הקסומות בצפון הגולן.

המפקדה הסורית

אנחנו מגיעים לנקודה האחרונה בטיול שלנו במצב הרוח הנכון – המפקדה הסורית. מבנה היסטורי מרתק בעל ארבע קומות. אפרורי מבחוץ אבל כשנכנסים ססגוני, מרתק וצבעוני הודות לאומנות הגרפיטי שמקשטת כל אחד מהחדרים בו. למפקדה משמעויות היסטוריות רבות. היא אחת מהנקודות בהן שהה אלי כהן במהלך תקופת הריגול שלו עבור ישראל, בסוריה. המבנה עצמו מכיל מאות אם לא אלפי כתובות וציורי גרפיטי. חלקם מרשימים יותר וחלקם פחות, אבל קשה שלא להשאב ולהנות מאומנות הרחוב שמקיפה אותך במהלך הסיבוב בשטח המפקדה.

איך מגיעים ?

בWAZE המפקדה הסורית או שנצא מהמאגר, נפנה חזרה לכביש 959 ואז ימינה בכביש 98. ניסע ישר במשך כשלוש דק’ ואז עם התעקלות הכביש נאט ונחצה אותו לשטח המפקדה.

נגישות